← Zpět na přehled realizací

Bazény v Dubaji

Burj Al Arab "The Terrace", Spojené Arabské Emiráty

www.jumeirah.com/en/destinations/united-arab-emirates-dubai/burj-al-arab-jumeirah/burj-al-arab-terrace/

Kde: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty  
Kdy:09/2015-05/2016  
Co:2 venkovní keramické bazény a 4 venkovní keramické whirlpooly
Celková plocha bazénů:1464,8 m2
Celkový objem bazénů:2100,8 m3
Jakmile se řekne Dubaj, každý si bez dlouhého přemýšlení vybaví luxusní letovisko ležící na území Spojených arabských emirátů. Jeho dominantou a neodmyslitelným symbolem je dnes světoznámá a typická stavba ve tvaru plachetnice, 321m vysoká budova jediného sedmihvězdičkového hotelu na světě Burj Al Arab. 

Hotel se nachází na jedné z nejkrásnějších pláží světa Jumeirah Beach, má nálepku luxusu a vysokého nadstandardu a udržuje si ho stálým rozvojem a nabídkou inovativních služeb.

To byl i jeden z důvodů, proč provozovatelé hotelu, společnost Jumeirah Group, se rozhodla k jeho rozšíření o venkovní luxusní rekreační terasu, projekčně nazvanou „North Deck". Pro realizaci této unikátní stavby byla vybrána finská developerská organizace Admares, která hledala pro projekt „North Deck“ dodavatele technologického zařízení, který by současně zajistil zpracování projekčního návrhu bazénové technologie. V tuto chvíli přišel prostor pro zkušené firmy INOX SERVIS s.r.o. a VÁGNER POOL s.r.o. z České republiky.

Společnost INOX SERVIS s.r.o. se ujala projektových prací a výpočtů pro návrh bazénové technologie, vč. projektu silnoproudu a MaR. Naopak společnost VÁGNER POOL s.r.o. začala připravovat dodávky technologie, jejíž montáž následně provedla finská firma.

Bazénová technologie je navržena a umístěna přímo v  terase pod samotnými bazény. Při projektování jsme byli velmi limitováni místem a museli jsme svou činnost, více než je běžné, přizpůsobovat a koordinovat s jinými profesemi, abychom předešli případným kolizím.

Dodaná technologická zařízení jsou na vysoké kvalitativní úrovni a splňují odolnost vůči náročným teplotním podmínkám, které na místě stavby panují.

„North Deck" nově poskytuje návštěvníkům dva relaxační bazény, jeden se slanou a jeden se sladkou vodou. Oba bazény jsou obloženy keramickou mozaikou azurové barvy.

V případě bazénu se slanou vodou má přelivová hrana úctyhodnou délku 80m a její technické řešení je pomocí tzv. infinity žlábku, čímž vzbuzuje dojem nekončícího bazénu plynule navazujícího na hladinu moře, v našem případě Arabského zálivu. Přelivová hrana je samozřejmě zabezpečena, a tak nehrozí nebezpečí pádu ani zranění. Celková vodní plocha všech bazénů čítá 1465 m2 s objemem vody 2100 m3 s kapacitou 600 osob. Dokonalou relaxaci nabídnou klientům také čtyři luxusní vířivé vany, opět obložené mozaikou, s úžasným panoramatickým výhledem na Arabský záliv.

Za účasti zástupců firmy INOX SERVIS s.r.o. byly koncem dubna uvedeny do provozu automatické dávkovací stanice bazénové chemie, středotlaké UV lampy, masážní čerpadla, vzduchovače i filtrační systémy recirkulačních okruhů bazénové technologie, včetně zprovoznění elektroinstalace a MaR.

„Terrace“, jak je tato rekreační terasa pro veřejnost pojmenována, byla slavnostně uvedena do provozu za přítomnosti královské rodiny dne 26. května 2016.

 

 

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample