← Zpět na přehled realizací

Krytý bazén Praha Radotín

Praha, Česká republika

www.biotopradotin.cz

Kde:Praha, Česká republika  
Kdy:06/2018-04/2019  
Co:3 vnitřní nerezové bazény a parní lázeň
Finanční objem bazénové technologie:5,4 mil. Kč bez DPH
Celková plocha bazénů:344,8 m2
Celkový objem bazénů:442,3 m3

V pražském Radotíně vyrostla přímo v areálu místní školy, v sousedství biotopového koupaliště, stavba s vnitřním nerezovým pětadvacetimetrovým bazénem. Jak už umístění napovídá, bazén bude sloužit hlavně pro žáky školek a škol, ale zároveň i ostatní veřejnosti v ranních a odpoledních hodinách a o víkendech.

Krytý bazén, disponuje rozměry 25,0 x 12,2m s proměnnou hloubkou od 1,3m do 1,6m. Pro kondiční plavání jsou v bazénu vyhrazeny 4 dráhy. Současně bazén nabízí oddělenou relaxační část s atrakcemi – chrliče vody, trubková masážní lavice, stěnové masážní trysky, masáže nohou, dnová perlička, masážní lehátko a houpací záliv.

Myslelo se zde i na nejmenší návštěvníky a vzniklo zde pro ně dětské nerezové kruhové brouzdaliště o průměru 4,5m. Děti si zde užijí atrakcí jako je vodní skluzavka s designu medvěda, stříkají hroch, dnová perlička a stříkající ježek.  

V přiléhající části plaveckého bazénu zde vzniklo ideální místo pro odpočinek a relaxaci díky kruhovému nerezovému vířivému bazénu o průměru 4,5m. Vzduchovými atrakcemi toho masážního bazénu jsou dnové perličky, stěnové masážní trysky a masážní lavice.

Všechny bazény budou provozovány celoročně. Systém úpravy bazénové vody je rozdělen do tří filtračních okruhů (pro každý bazén samostatný okruh). Součástí každého okruhu je polypropylénová vyrovnávací nádrž, oběhová čerpadla, speciální horizontální tlakové filtry o průměru 1400 mm s vícevrstvou filtrační náplní a automatické dávkovací zařízení chemikálií. Bazénová technologie je umístěna v suterénu bazénové haly. Čistou a chemicky nezávadnou vodu zajišťují automatické dávkovací stanice, které průběžně měří a vyhodnocují momentální kvalitativní parametry vody bazénech a dle potřeby následně dávkují chemikálie. S cílem ušetřit budoucí provozní náklady je do každého okruhu vřazen systém dávkování aktivního uhlí o produkci až 1200g uhlí za hodinu. Toto zařízení eliminuje vázaný chlor a podporuje dezinfekci vody. Dávkovací přístroj dávkuje aktivní práškové uhlí pomocí dávkovacího šneku z dodaného sudu do suspensoru, suspenze se čerpadlem provozní vody přes injektor dávkuje do okruhu vody.  Vysoké zředění práškového aktivního uhlí na dopravné médium vede k dobrému smísení s vodou v potrubí. Zhotovená suspenze je následně distribuována do okruhu. Specifikem systému úpravy bazénové vody je unikátní zařízení na výrobu chloru pomocí elektrolýzy. Během procesu dochází k výrobě nejen chlornanu sodného, ale i k tvorbě dalších silných okysličovadel - dioxidu chloru a mikro skupenství ozonu. Spolu účinností těchto látek dochází k výjimečné efektivitě úpravy vody. Nemalou výhodou využívání této moderní a efektivní technologie je její ekonomičnost, kdy je výchozí surovinou pro výrobu slaného roztoku běžná kuchyňská sůl. Vyrobený aktivní chlor je následně distribuován do jednotlivých recirkulačních okruhů a provozovatel tak ušetří náklady spojené s jeho nákupem a skladováním.

Jakožto další možnost relaxace je součástí areálu i parní lázeň neboli horkovzdušná mokrá lázeň, kde se tělo návštěvníka nezahřívá tak prudce jako při saunování a kde vlhkost vzduchu, díky parnímu generátoru, dosahuje 100%. Uživatel si musí uvědomit, že fáze pocení nastává až teprve po opuštění kabiny. Následný odpočinek na lehátku je tedy nezbytný pro správnou funkci terapie.

Pro tyto nerezové bazény a jejich bazénové atrakce firma INOX SERVIS s.r.o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody, současně byla dodávkou také parní lázeň. Výše uvedené firma INOX SERVIS s.r.o. prováděla pro firmu Berndorf Bäderbau s.r.o. na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample