← Zpět na přehled realizací

Stavební úpravy krytého bazénu

Karviná, Česká republika

www.stars-karvina.cz/kryty-bazen.php

Kde:Karviná, Česká republika
Kdy:09/2021-7/2023
Co:7 nerezových bazénů
Finanční objem bazénové technologie:17,4 mil. Kč bez DPH
Celková plocha bazénů:864,9 m²
Celkový objem bazénů:1016,3 m³

Ve městě Karviná se nachází sportovní centrum, které mimo sportovní haly obsahuje i letní koupaliště a krytý bazén. Naše společnost se podílela na rekonstrukci plaveckého a dětského bazénu a rozšíření celého areálu o další 2 bazény, 2 whirlpooly a ochlazovací bazén.

 

V původním areálu se nacházel keramický 25m plavecký bazén a keramický dětský bazén. Po rekonstrukci si tyto bazény zachovaly své původní umístění i rozměry, ale zásadní změnou prošla jejich povrchová úprava. Starý keramický povrch byl z bazénů odstraněn a vše bylo stavebně přebudováno tak, aby do obou těchto bazénů byly následně vloženy nové nerezové vany. Původní bazénová technologie byla demontována a kompletně nahrazena novým, moderním systémem úpravy bazénové vody. V nové hale byl přistavěn rekreační bazén s whirlpoolem a bazén pro neplavce. Stejně tak je novou částí areálu Wellness, kde je umístěn další nerezový vnitřní whirlpool a nerezový ochlazovací bazén, který hosté využijí po návštěvě nových atrakcí jako je finská sauna, infrakabina a parní kabina.

 

Součástí relaxačního bazénu je mnoho atrakcí, pro malé i velké návštěvníky. Děti jistě přiláká skluzavka, divoká řeka a část bazénu se zvedacím dnem. Dalšími vodními a vzduchovými atrakcemi jsou masážní trysky, masáže nohou, masážní lehátka, proudová stěna, chrliče a perličky.

 

Systém úpravy vody jsme rozdělili do sedmi recirkulační okruhů. O čistou a chemicky nezávadnou vodu se stará automatická dávkovací stanice, která průběžně měří a vyhodnocuje momentální kvalitativní parametry vody bazénů a dle potřeby následně dávkuje chemikálie. S cílem ušetřit budoucí provozní náklady je do systému recirkulace vřazen systém dávkování aktivního uhlí. Toto zařízení eliminuje vázaný chlor a podporuje dezinfekci vody. Jedno zařízení dávkování aktivního uhlí o produkci až 1200g uhlí za hodinu je instalováno do každého recirkulačního okruhu. Specifikem systému úpravy bazénové vody je unikátní zařízení na výrobu chloru pomocí elektrolýzy. - pro plavecký a neplavecký 500g/h, pro relaxační, dětský a whirlpool 1000g/h a pro wellness zónu 200g/h. Během procesu dochází k výrobě nejen chlornanu sodného, ale i k tvorbě dalších silných okysličovadel - dioxidu chloru a mikro skupenství ozonu. Spolu účinností těchto látek dochází k výjimečné efektivitě úpravy vody. Nemalou výhodou využívání této moderní a efektivní technologie je její ekonomičnost, kdy je výchozí surovinou pro výrobu slaného roztoku běžná kuchyňská sůl. Vyrobený aktivní chlor je následně distribuován do jednotlivých recirkulačních okruhů a provozovatel tak ušetří náklady spojené s jeho nákupem a skladováním.

 

Pro tyto nerezové bazény a jeho bazénové atrakce firma G-Team INOX SERVIS s.r.o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody. Výše uvedené firma G-Team INOX SERVIS s.r.o. prováděla pro společnost BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample