← Zpět na přehled realizací

Aqua Aréna, Elements Resorts

Šamorín, Slovensko

www.xbionicsphere.com

Kde:Šamorín, Slovensko  
Kdy:10/2013-05/2015  
Co:6 keramických, 1 fóliový bazén
Investiční náklady stavby:13 mil. EUR bez DPH
Finanční objem montáže bazénové technologie:3.379.340,- Kč bez DPH
Celková plocha bazénů:2235,6 m2
Celkový objem bazénů:4319,6 m3

Multifunkční sportovně – rekreační areál Elements Resort se rozkládá na ploše více než 100 ha, je umístěný na strategickém místě blízko Bratislavy, Vídně i Budapešti. Vznikl s ambicemi pokrýt vysokou úroveň profesionálního sportu, odpovídá olympijským standardům až pro 27 olympijských disciplín i požadavkům na vybavení mezinárodních sportovních federací a asociací. Areál je ideálním místem pro provozování vodních sportů, koňských sportů, atletiky, gymnastiky, cyklistiky, házené, plážového volejbalu, fotbalu a dokonce i motorsportu. V areálu se nachází hotel s 282 moderně zařízenými pokoji a 12 střešními apartmány, které jsou vhodné jak pro sportovce a jejich týmy, tak pro byznysmeny i pro rodiny. Komfort služeb areálu doplňuje několik restaurací, barů a wellness zóna.

Dominantou Aqua Arény je Venkovní plavecký bazén s olympijskými parametry o rozměrech 50m x 25m s 10 dráhami a s podvodním osvětlením, kde na přilehlé tribuně může sportovce současně povzbuzovat až 1000 diváků.

Ve vnitřním prostoru je umístěn plavecký bazén s rozměry 25m x 20,4m s 8 dráhami a tribuna pro 300 fanoušků.

Průplavový vnitřní bazén s podvodním osvětlením obstarává především oddych prostřednictvím bazénových atrakcí, jako jsou hydromasážní trysky, vodní chrliče, vodní clony a divoká řeka.

Průplavový venkovní bazén kromě podvodního osvětlení a relaxačních atrakcí nabízí i protiproudé plavání. Součástí tohoto bazénu je Dětský kout s trojitým vertikálním chrličem.

Dětský vnitřní bazén je jako jediný z bazénů fóliový a je v něm nainstalován vodní hřib a podvodní osvětlení. 

Dětském venkovním bazénu si děti užijí radovánky s vodním ježkem a opět atmosféru bazénu dokreslí podvodní osvětlení.

Adrenalin a zábavu si návštěvníci užijí díky dvěma tobogánům s vnitřním dojezdem, dvěma tobogánům s venkovním dojezdem a jedné venkovní skluzavce.

Vedle Aqua Arény je umístěna Hippo Aréna. Jak už název napovídá, jedná se část určenou koňským sportům jako je například skákání, drezúra a vytrvalostní ježdění. Její součástí jsou Rehabilitační bazény pro koně.

Pro tuto zakázku společnost INOX SERVIS s.r.o. prováděla montáž bazénové technologie na klíč. Výše uvedené firma INOX SERVIS s.r.o. prováděla pro společnost Centroprojekt a.s. na základě patřičné smlouvy o dílo. 

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample