← Zpět na přehled realizací

Rekonstrukce městského bazénu

Mikulov, Česká republika

www.tedosmikulov.cz/koupaliste

Kde:Mikulov  
Kdy:02-06/2020
 
Co:3 venkovní nerezové bazény
Finanční objem bazénové technologie:8,3 mil. Kč bez  DPH
Celková plocha bazénů:931,0 m2
Celkový objem bazénů:1099,2 m3 

 

Povedená rekonstrukce koupaliště Riviéra a město Mikulov se od letošních letních prázdnin může pyšnit krásným koupalištěm s nerezovými bazény, tobogány a různými bazénovými atrakcemi.  Na své si zde přijdou jak aktivní plavci, kteří mají vyhraněný prostor ve víceúčelovém bazénu plaveckými dráhami, tak vyznavači adrenalinu prostřednictvím jízdy na tobogánu či skluzavce. Zároveň je součástí víceúčelového bazénu relaxační část, kde naleznete prostor pro odpočinek a uvolníte unavené svaly díky několika masážním tryskám, lavicím, lehátkům či chrličům. Myslelo se rovněž na nejmenší návštěvníky, pro ty je zde dvojúrovňový dětský bazén nabitý vodními a vzduchovými atrakcemi a skluzavkou.

 

Systém úpravy vody jsme rozdělili do tří recirkulační okruhů. O čistou a chemicky nezávadnou vodu v bazénech se starají automatické dávkovací stanice, které průběžně měří a vyhodnocují momentální kvalitativní parametry vody v bazénech a dle potřeby následně dávkují chemikálie. K desinfekci vody je používán plynný chlor, který je umístěn v samostatné místnosti chlorovny a který je do systému úpravy vody dávkován z ocelové lahve opatřené ventilem. Celý systém od tlakové chlorové lahve až po dávkování do vody je zcela bezpečný a pracuje na podtlakovém principu. V případě jakéhokoli přerušení vedení chloru je okamžitě zastaveno jeho dávkování a je zabráněno úniku chloru z tlakové lahve. Součástí chlorovny je akustická signalizace úniku chloru. S cílem ušetřit budoucí provozní náklady je do systému recirkulace vřazeno zařízení pro dávkování aktivního uhlí. Toto zařízení eliminuje vázaný chlor a podporuje dezinfekci vody. Jedno zařízení dávkování aktivního uhlí o produkci až 1200g uhlí za hodinu je instalováno do každého recirkulačního okruhu.

 

Pro bazénovou technologii byla vybudována nová strojovna, kde jsou umístěna filtrační zařízení pro všechny okruhy, dávkování uhlí a posilová čerpadla chlorace. Část bazénové technologie jako automatické dávkovací stanice, dmychadla atrakcí, bazénový rozvaděč a chlorovna jsou umístěna v původním objektu. 

 

Pro tyto nerezové bazény a jeho bazénové atrakce firma INOX SERVIS s.r.o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody. Výše uvedené firma INOX SERVIS s.r.o. prováděla pro společnost BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample