← Zpět na přehled realizací

Privátní bazény Severní Morava

Nerezové vnitřní

Majitelé nově stavěného rodinného domu si přáli mít jako jeho součást bazénovou halu s vnitřními bazény a wellness zónou. Studio Knesl Kynčl architekti s.r.o. tento požadavek dokonale zhmotnilo a ORAK-stavební společnost, s.r.o. následně provedla precizní realizaci. V rámci tohoto projektu společnost INOX SERVIS s.r.o. zajistila projekci, dodávku a montáž bazénové technologie, nerezových bazénů i souvisejícího wellness. V průběhu výstavby jsme naši dodávku rozšířili dále o technologii pro venkovní okrasné vodní prvky. Bylo nám velkou ctí se podílet na tomto ojedinělém díle, na této skvělé spolupráci, jejíž výsledek naprosto předčil očekávání jednotlivých profesí i investorů.

 

Vnitřní nerezové bazény pokrývají potřebu jak na aktivní plavání v bazénu s úctyhodnými rozměry 19,7 x 3,8m a hloubkou 1,35m, tak na relaxaci ve whirlpoolu nabitého vzduchovými atrakcemi s rozměry 2,88 x 1,93m a hloubkou 1,0m. Pro umocnění relaxace majitelé mohou využít krásnou mozaikovou parní kabinu s hvězdným nebem, jejíž provoz zajišťuje výkonný parní generátor, nebo finskou saunu vyrobenou ze dřeva abachi s designovým LED podsvícením lavic. Ke zchlazení po užití páry či sauny slouží majitelům vnitřní nerezový ochlazovací bazén s rozměry 1,4 x 1,3m a hloubkou 1,2m, který je vybaven stěnovým nerezovým chrličem. Nedílnou součástí bazénové haly je keramické vyhřívané trojlehátko, které celý proces relaxace a odpočinku dokonale zakončí. Bazény jsou vybaveny podhladinovými reflektory a LED pásky umístěnými ve žlábcích jednotlivých bazénů. V moderním prostoru bazénové haly dominuje šedá barva betonu a spolu s nerezovým provedením bazénů celá hala evokuje luxus, jednoduchost linií a čistotu prostředí.

 

Bazénová technologie všech bazénů je rozdělená do 4 recirkulačních okruhů:

 

Plavecký bazén a whirlpool

Oba tyto recirkulační okruhy využívají horizontální oběhová filtrační čerpadla, která jsou vybavena frekvenčními měniči. Součástí souboru díla bazénové technologie bazénů je automatická měřící a dávkovací stanice, která průběžně měří a vyhodnocuje momentální kvalitativní parametry vody bazénu a dle potřeby následně dávkuje chemikálie. Systém úpravy vody dále využívá filtrační nádoby s pískovou náplní a středotlaké UV lampy, které eliminují obsah vázaného chlóru, ničí bakterie, viry, mikro-organismy a zabraňují jejich opětovnému pomnožení. Bazénová voda v obou bazénech je ohřívána tepelným deskovým výměníkem. Whirlpool je vybaven masážními tryskami, masážní lavicí a dnovou perličkou. Pro vodní atrakce se voda nasává ze dna bazénu, v uzavřeném okruhu se vytváří čerpadly potřebný tlak vody. Pro vzduchovou masáž vhání dmychadlo ohřívaný vzduch.

Bazény je také vybaven podvodními automatickými lamelovými roletami pro zakrytí vodní hladiny. Pro čištění bazénů je využíván profesionální automatický vysavač.

 

Ochlazovací bazén

Bazénová technologie je navržená jako průtočná. Zdrojem vody pro napouštění ochlazovacího bazénu je buď voda z řádu, nebo voda ze studny přes úpravnu studniční vody, která je vedená přímo do dnového rozvodu bazénové vany.

 

Venkovní vodní prvky

Vodní nerezové venkovní prvky slouží k okrase prostředí rodinného domu.  Jejich úpravna vody využívá horizontální oběhové filtrační čerpadlo. Pro vodní prvky se voda nasává ze dna bazénu, v uzavřeném okruhu se vytváří čerpadlem potřebný tlak vody.

 

Zdrojem vody pro napouštění všech bazénů je buď pitná voda z řádu, nebo voda ze studny přes úpravnu studniční vody. Úprava studniční vody zajišťuje využívání studniční vody pro potřeby provozu bazénů. Je navržena na průtok 2,5m3/hod. Tento systém využívá filtr pro filtrování mechanických nečistot s automatickým proplachem. Současně výkonný automatický filtr na odstranění železa a manganu se speciální náplní, která dokáže oxidovat železo a mangan rozpuštěné ve vodě, automatický proplach náplně zajišťuje funkční a minimálně na údržbu náročný provoz.

 

S ohledem na ekonomičnost provozu bazénů je do systému úpravy bazénové vody instalováno zařízení na výrobu chloru pomocí elektrolýzy – výrobník chloru v produkci 100g/hod. Během procesu dochází k výrobě nejen chlornanu sodného, ale i k tvorbě dalších silných okysličovadel - dioxidu chloru a mikro skupenství ozonu. Spolu účinností těchto látek dochází k výjimečné efektivitě úpravy vody. Vyrobený aktivní chlor je následně distribuován do jednotlivých recirkulačních okruhů.

 

Pro tento projekt firma INOX SERVIS s. r. o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody včetně související elektroinstalace a MaR. Součástí rozsahu práce firmy INOX SERVIS s. r. o. byla dodávka a montáž vnitřních nerezových bazénů i venkovních okrasných nerezových prvků a kompletní dodávka wellness. Výše uvedené firma INOX SERVIS s. r. o. prováděla pro ORAK-stavební společnost, s.r.o. na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample