← Zpět na přehled realizací

Rekonstrukce bazénové technologie

Bystřice, Česká republika

www.bazen-bystrice.webnode.cz

Kde:Bystřice, Česká republika  
Kdy:06-09/2018  
Co:vnitřní nerezový bazén
Finanční objem bazénové technologie: 3,0 mil. Kč bez DPH
Celková plocha bazénu:250,0 m2
Celkový objem bazénu: 314,0 m3

 

Krytý bazén je součástí školního sportovního komplexu ZŠ a MŠ v Bystřici u Třince. Tento nerezový bazén je provozován celoročně, disponuje rozměry 25 x 8,5 m s proměnnou hloubkou od 90 do 160 centimetrů. Bazén je vybaven atrakcemi – chrlič vody, perličková lavice, vodní stěna, dnová masážní tryska. Jedná se o koupelový s teplotou vody v rozmezí od 29 do 31°C. Pro sportovně založené jedince jsou v bazénu vyhrazeny 4 dráhy pro kondiční plavání. Přiléhající částí plaveckého bazénu je dětský záliv 13 x 4 m s vodními atrakcemi a hloubkou od 70 do 90 centimetrů, kde tak vznikl oddělený prostor vhodný pro nejmenší návštěvníky.

 

Rekonstrukce bazénové technologie započala demontáží původního zařízení technologického systému a souvisejícího technologického potrubí. Následovaly kompletační práce nových dílů bazénové technologie. Nový systém úpravy vody je řešen jedním filtračním okruhem, jehož součástí je betonová vyrovnávací nádrž, oběhová čerpadla, speciální horizontální tlakové filtry o průměru 1400 mm s vícevrstvou filtrační náplní a automatické dávkovací zařízení chemikálií. Bazénová technologie je umístěna v technické místnosti přímo vedle bazénu. O čistou a chemicky nezávadnou vodu se stará automatická dávkovací stanice, která průběžně měří a vyhodnocuje momentální kvalitativní parametry vody bazénů a dle potřeby následně dávkuje chemikálie. S cílem ušetřit budoucí provozní náklady je do systému recirkulace vřazen systém dávkování aktivního uhlí o produkci až 1200g uhlí za hodinu. Toto zařízení eliminuje vázaný chlor a podporuje dezinfekci vody. Specifikem systému úpravy bazénové vody je unikátní zařízení na výrobu chloru pomocí elektrolýzy. Během procesu dochází k výrobě nejen chlornanu sodného, ale i k tvorbě dalších silných okysličovadel - dioxidu chloru a mikro skupenství ozonu. Spolu účinností těchto látek dochází k výjimečné efektivitě úpravy vody. Nemalou výhodou využívání této moderní a efektivní technologie je její ekonomičnost, kdy je výchozí surovinou pro výrobu slaného roztoku běžná kuchyňská sůl. Vyrobený aktivní chlor je následně distribuován do jednotlivých recirkulačních okruhů a provozovatel tak ušetří náklady spojené s jeho nákupem a skladováním.

 

Pro tento nerezový bazén a jeho bazénové atrakce firma INOX SERVIS s.r.o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody. Výše uvedené firma INOX SERVIS s.r.o. prováděla pro obec Bystřice na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample