← Zpět na přehled realizací

Renovace wellness „Brumlovka“

Praha, Česká republika

www.balanceclub.cz

Kde:Praha, Česká republika  
Kdy:06-07/2018  
Co:2 venkovní nerezové bazény
Finanční objem bazénové technologie:1,5 mil. Kč bez DPH
Celková plocha bazénů:5,5 m2
Celkový objem bazénů:5,7 m3

Budova Brumlovka nacházející se v části Prahy 4 je výrazná stavba z roku 2007 o celkové ploše 6200 m2 (3 nadzemní a 3 podzemní podlaží). 80-ti % nájemcem toho komplexu je wellness a fitness centrum Balance Club Brumlovka. Wellness a fitness centrum nabízí svým klientům moderní zařízení a vybavení fitness stejně jako myslí na potřebnou relaxaci. Aby klub udržel vysoký standard poskytovaných služeb, hledá neustále nové cesty, co svým abonentům nabídnout. Aktuální novinkou v oblasti rozšíření služeb je rekonstrukce wellness na střešní terase budovy.   

 

Nově jsou součástí střešní wellness zóny finské sauny, odpočinkové místnosti a nerezový ochlazovací bazének, pro který jsme navrhli a realizovali průtočný systém bazénové technologie.

 

Současně jsme dle vlastního projekčního návrhu prováděli dodávku a montáž bazénové technologie pro venkovní nerezový vířivý bazén, jehož systém úpravy vody je řešen jedním filtračním okruhem.  Stěžejními prvky cirkulačního systému whirlpoolu jsou dva tlakové filtry s vícevrstvou filtrační náplní, dvě oběhová filtrační čerpadla, akumulační polypropylénová nádrž. Čistou a chemicky nezávadnou vodu zajišťuje profesionální automatická dávkovací stanice, která průběžně měří a vyhodnocuje momentální kvalitativní parametry vody bazénů a dle potřeby následně dávkuje chemikálie. Pro dosažení vysoké jakosti bazénové vody je do systému úpravy vody začleněna velmi účinná desinfekce v podobě UV lampy, která eliminuje obsah vázaného chlóru, ničí bakterie, viry, mikro-organismy a zabraňuje jejich opětovnému pomnožení. Ohřev vířivého bazénu je řešen výměníkem tepla. Dmychadlo o výkonu 250m3/hod zajišťuje masáž pro lavici a perličku. Pro masážní trysky slouží pak oběhové čerpadlo s oběhovým výkonem 33 m3/h.

 

Realizace díla probíhala při běžném provozu wellness a fitness centrum Balance Club Brumlovka, kdy došlo k odstávce pouze střešní wellness zóny. Práce postupovaly rychle a pružně tak, aby neomezovaly denní chod klubu a aby bylo nové střešní wellness klientům k dispozici od letních prázdnin.

 

Pro tyto nerezové bazény a jeho bazénové atrakce firma INOX SERVIS s. r. o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody včetně elektroinstalace a MaR. Výše uvedené firma INOX SERVIS s. r. o. prováděla pro společnost BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample