← Zpět na přehled realizací

Rekonstrukce Krytého plaveckého bazénu

Vysoké Mýto, Česká republika

bazen.tsvmyto.cz

Kde:Vysoké Mýto, Česká republika  
Kdy:11/2017-01/2018  
Co:3 vnitřní nerezové bazény
Finanční objem bazénové technologie:2,3 mil. Kč bez DPH
Celková plocha bazénů:286,5 m2
Celkový objem bazénů:412,5 m3

Po rekonstrukci nově disponuje Krytý plavecký bazén ve Vysokém Mýtě nerezovým plaveckým bazénem o velikosti 25 x 10 m s unikátním zdvihacím dnem, které zabírá 1/3 plochy bazénové vany. Hloubka bazénu se díky jedinečnému mechanismu pohyblivosti dna přizpůsobuje aktuálním hostům, jejich plaveckým schopnostem a účelu jejich návštěvy. Například při výuce plavání předškolních dětí může být nastavena na 60 cm pod hladinou. Nebo naopak při plaveckých závodech starších kategorií se hloubka dna nastaví na své maximum 170cm. Zvyšování a snižování dna se dá kontrolovat dálkovým ovládáním a aktuální hloubku vidí pracovníci na světelné tabuli. Jedná se o první instalaci švédské technologie zdvihacího dna u nerezové vany bazénu v České republice vůbec. Naše práce spočívaly v demontáži původních potrubních rozvodů technologie úpravy vody, které jsme nahradili novými. Zároveň jsme do systému úpravy vody nainstalovali nové dávkovací zařízení chemikálií a zajistili jsme rozšíření rozvodů plynného chloru.

 

V areálu bylo zcela nově vybudováno dětské brouzdaliště, které se nachází v samostatné místnosti s výhledem do bazénové haly. Nerezový víceúrovňový bazén je určen pro děti do 6 let a baví děti svými atrakcemi, jak vodními fontánkami, tak skluzavkou v designu medvěda i druhou skluzavkou v podobě hladké nerezové plochy, která vznikla spojením různých úrovní bazénu. Pro tento bazén jsme dodali a namontovali nové kompletní zařízení bazénové technologie zajišťující úpravu bazénové vody i potrubní rozvody.

 

Wellness centrum se rozšířilo o ochlazovací bazének, do kterého jsme nainstalovali automatický dávkovač ledových vloček (tříště). Ledovač je umístěn ve stávající místnosti vzduchotechniky. Vlastní výrobník ledu je osazen na atypické ocelové konstrukci. Ledové vločky jsou do bazénku dopravovány po atypickém nerezovém skluzu skrz stěnu.

 

Pro tyto nerezové bazény a jeho bazénové atrakce firma INOX SERVIS s.r.o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody. Výše uvedené firma INOX SERVIS s.r.o. prováděla pro společnost BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample