← Zpět na přehled realizací

Aqualand Moravia – Whirlpooly v Riviéře

Pasohlávky, Česká republika

www.aqualand-moravia.cz

Kde:Pasohlávky, Česká republika  
Kdy:10-12/2017  
Co:2 venkovní nerezové bazény
Finanční objem bazénové technologie: 1,5 mil. Kč bez DPH
Celková plocha bazénů:107,0 m2
Celkový objem bazénů:128,0 m3

Venkovní termální bazén Riviéra nacházející se v Aqualandu Moravia prošel na konci roku 2017 zajímavou proměnou. Dva jeho původní masážní zálivy byly od bazénu úplně odděleny. Nově tak vznikly dva samostatné nerezové termální whirlpooly, které si oblíbí především milovníci relaxace v horké vodě.

Pro splnění potřebných hygienických a provozních norem bylo nutné vybudovat pro bazény vlastní přelivný žlábek a navrhnout vlastní způsob úpravy bazénové vody. Systém úpravy vody je v obou termálních bazénech řešen jedním společným filtračním okruhem. Zdrojem vody pro první napouštění bazénů a částečnou denní výměnu vodního obsahu je rozvod geotermální vody z místního vrtu. Ohřev bazénů je řešen společným výměníkem tepla díky čemuž dosahuje teplota v bazénu celoročně 38°C. Součástí technologické úpravy bazénové vody jsou oběhová čerpadla a tlakové filtry s vícevrstvou filtrační náplní. O čistou a chemicky nezávadnou vodu se stará automatická dávkovací stanice, která průběžně měří a vyhodnocuje momentální kvalitativní parametry vody bazénů a dle potřeby následně dávkuje chemikálie.

Realizace díla probíhala při běžném provozu Aqualandu Moravia, kdy došlo k odstávce pouze konkrétního bazénu Riviéra. Práce postupovaly rychle a pružně tak, aby byl bazén pro hosty uzavřen jen na dobu nezbytně nutnou. Dílo bylo uvedeno do provozu v půli prosince roku 2017. Aqualand Moravia tak dal svým klientům krásný vánoční dárek. Aquapark pojmenoval tyto bazény jako Romulus a Remus. Tato jména byla vybrána z více než 200 návrhů, které v rámci ankety navrhli samotni návštěvníci Aqualandu Moravia.

Pro tyto nerezové bazény a jeho bazénové atrakce firma INOX SERVIS s. r. o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody včetně elektroinstalace a MaR. Výše uvedené firma INOX SERVIS s. r. o. prováděla pro společnost ŽS REAL a. s. na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample