← Zpět na přehled realizací

Rekonstrukce krytého plaveckého bazénu

Hodonín, Česká republika

www.laznehodonin.cz/kryty-bazen

Kde:Hodonín, Česká republika  
Kdy:05-09/2017  
Co:6 vnitřních nerezových bazénů
Finanční objem bazénové technologie:7,3 mil. Kč bez DPH

Celková plocha bazénů:425,4 m2

Celkový objem bazénů: 580,0 m3
V původním areálu se nacházel keramický 25m plavecký bazén a keramický dětský bazén. Po rekonstrukci si tyto bazény zachovaly své původní umístění i rozměry, ale zásadní změnou prošla jejich povrchová úprava. Starý keramický povrch byl z bazénů odstraněn a vše bylo stavebně přebudováno tak, aby do obou těchto bazénů byly následně vloženy nové nerezové vany. Původní bazénová technologie byla demontována a kompletně nahrazena novým, moderním systémem úpravy bazénové vody.

Systém úpravy vody jsme rozdělili do čtyř recirkulační okruhů. O čistou a chemicky nezávadnou vodu se stará automatická dávkovací stanice, která průběžně měří a vyhodnocuje momentální kvalitativní parametry vody bazénů a dle potřeby následně dávkuje chemikálie. S cílem ušetřit budoucí provozní náklady je do systému recirkulace vřazen systém dávkování aktivního uhlí. Toto zařízení eliminuje vázaný chlor a podporuje dezinfekci vody. Jedno zařízení dávkování aktivního uhlí o produkci až 1200g uhlí za hodinu je instalováno do každého recirkulačního okruhu. Specifikem systému úpravy bazénové vody je unikátní zařízení na výrobu chloru pomocí elektrolýzy. Během procesu dochází k výrobě nejen chlornanu sodného, ale i k tvorbě dalších silných okysličovadel - dioxidu chloru a mikro skupenství ozonu. Spolu účinností těchto látek dochází k výjimečné efektivitě úpravy vody. Nemalou výhodou využívání této moderní a efektivní technologie je její ekonomičnost, kdy je výchozí surovinou pro výrobu slaného roztoku běžná kuchyňská sůl. Vyrobený aktivní chlor je následně distribuován do jednotlivých recirkulačních okruhů a provozovatel tak ušetří náklady spojené s jeho nákupem a skladováním.

 

Nově byl v areál vybudován prostor pro 2 nerezové vnitřní whirlpooly, které jsou umístěny v těsné blízkosti plaveckého bazénu. Stejně tak novou částí areálu je wellness, kde je umístěn další nerezový vnitřní whirlpool a nerezový ochlazovací bazén, který hosté využijí po návštěvě nových saun a pár.

 

Pro tyto nerezové bazény a jeho bazénové atrakce firma INOX SERVIS s.r.o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody. Výše uvedené firma INOX SERVIS s.r.o. prováděla pro společnost BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample